O mnie


SEBASTIAN MATUSZEWSKI

Mieszkaniec Gdyni, od 6 lat jest aktywnym zawodnikiem driftingowym. Największym sukcesem było zdobycie w 2016 roku tytułu mistrza Europy ligi KING OF EUROPE serii Pro 2

Jak większość kierowców sportowych, Sebastian również zaczynał od gokartów, ale rzeczywiście wybrał nieco inny kierunek. Potężnymi jednostkami i swego rodzaju motoryzacyjną rywalizacją zaraził się w 2012 roku podczas rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski w Sopocie, gdzie pierwszy raz zobaczył „na żywo” popisy drifterów. To było to, co pochłonęło go całkowicie. Dzisiaj mówi, że nie wyobraża sobie innego życia. Zainspirowała go różnorodność i potężna moc driftowozów, ale również brak ograniczeń w tym sporcie. Bo tak naprawdę każdy może stworzyć samochód, który mu się marzy.

Przygodę z poważnym driftem rozpoczął już w wieku 16 lat. W tak młodym wieku już rywalizował z najlepszymi drifterami w naszym kraju. I to rywalizował z sukcesami, ponieważ w swoim pierwszym roku startów wygrał w klasyfikacji generalnej driftingową serię Pucharu Polski –Drift Open oraz równoległą ligę STW Drift Challenge, będąc objawieniem sezonu 2013.

Driftowóz którym Sebastian aktualnie startuje to japońsko-niemiecki mariaż, mianowicie: Nissan 200SX model S-14 z doładowanym silnikiem BMW 4,4 V8, generującym moc 440 KM i 700 Nm. Powodem takiej konfiguracji były głownie dwie rzeczy: niezawodność jednostki napędowej oraz duża dostępność i niski koszt części. Ostatnie sezony pokazały że to był dobry wybór.

KILKA ZDJĘĆ

WYWIAD

Młody drifter z Trójmiasta bokiem do przodu przez świat


Pełna wersja artykyłu : http://moto.trojmiasto.pl/Mlody-drifter-z-Trojmiasta-bokiem-do-przodu-przez-swiat-n93172.html